Convertor valutar rapid ( 23.02.2017 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 23 februarie 2017
1 EURO =4.5190 Lei -0.0027 Lei
1 USD =4.2856 Lei -0.0210 Lei
1 EURO =1.0545 USD +0.0045 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 23 februarie 2017.
SimbolDenumire23 Feb. 2017
EUREuro4.5190-0.0027
USDDolarul SUA4.2856-0.0210
XAUGramul de aur170.5593-0.7794
AUDDolarul australian3.2936-0.0125
CADDolarul canadian3.2585-0.0118
CHFFrancul elvetian4.2434-0.0085
CZKCoroana ceha0.1673-0.0001
DKKCoroana daneza0.6079-0.0004
EGPLira egipteana0.2692-0.0034
GBPLira sterlina5.3429-0.0206
100HUF100 Forinti maghiari1.4677-0.0040
100JPY100 Yeni japonezi3.7860-0.0248
MDLLeul moldovenesc0.2152+0.0008
NOKCoroana norvegiana0.5126-0.0012
PLNZlotul polonez1.0480-0.0042
SEKCoroana suedeza0.4766-0.0013
TRYNoua lira turceasca1.1979+0.0067
XDRDST5.7877-0.0210
RUBRubla ruseasca0.0739-0.0004
BGNLeva bulgareasca2.3105-0.0014
ZARRandul sud-african0.3304+0.0017
BRLRealul brazilian1.3987+0.0075
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6231-0.0030
INRRupia indiana0.0641-0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni0.37660
MXNPeso-ul mexican0.2150+0.0006
NZDDolarul neo-zeelandez3.0829-0.0020
RSDDinarul sarbesc0.0364-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1587+0.0019
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1669-0.0057

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.3429 Lei -0.0206 Lei(-0.3841 %)
1 GBP = 1.2467 USD +0.0013 USD(0.1041 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Ianuarie Decembrie Noiembrie
Euro 4.5016 4.5173 4.5102
Usd 4.2401 4.2820 4.1710

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Ian. 4.5182 4.4920 4.3408 4.1792
Dec. 4.5411 4.4985 4.3504 4.1722
Noi. 4.5218 4.4987 4.2659 4.0569

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
23.02.20174.2434-0.0085
22.02.20174.2519+0.0076
21.02.20174.2443-0.0050
20.02.20174.2493+0.0007

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop