Curs valutar BNR

1 EURO =4.4136 Lei -0.0041 Lei
1 USD =4.0620 Lei -0.0532 Lei
1 EURO =1.0866 USD +0.0131 USD

Evolutia curs euro

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR licitat in data de 24 aprilie 2015.
SimbolDenumire24 Apr. 2015
EUREuro4.4136-0.0041
USDDolarul SUA4.0620-0.0532
XAUGramul de aur155.7344-1.6260
AUDDolarul australian3.1627-0.0156
CADDolarul canadian3.3466-0.0145
CHFFrancul elvetian4.2656+0.0002
CZKCoroana ceha0.1608-0.0005
DKKCoroana daneza0.5916-0.0005
EGPLira egipteana0.5325-0.0068
GBPLira sterlina6.1466-0.0264
100HUF100 Forinti maghiari1.4659+0.0005
100JPY100 Yeni japonezi3.3999-0.0289
MDLLeul moldovenesc0.2209-0.0001
NOKCoroana norvegiana0.5203+0.0027
PLNZlotul polonez1.1007-0.0014
SEKCoroana suedeza0.4704-0.0008
TRYNoua lira turceasca1.4846-0.0242
XDRDST5.6416-0.0432
RUBRubla ruseasca0.0802+0.0005
BGNLeva bulgareasca2.2567-0.0021
ZARRandul sud-african0.3328-0.0032
BRLRealul brazilian1.3659-0.0021
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6559-0.0082
INRRupia indiana0.0639-0.0013
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3767-0.0031
MXNPeso-ul mexican0.2645-0.0017
NZDDolarul neo-zeelandez3.0738-0.0389
RSDDinarul sarbesc0.0365-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1782-0.0039
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1059-0.0145

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR



Evolutia curs dolar

Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Martie Februarie Ianuarie
Euro 4.4330 4.4320 4.4877
Usd 4.0933 3.9017 3.8690

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Mar. 4.4551 4.4045 4.2107 3.9599
Feb. 4.4521 4.4018 3.9515 3.8507
Ian. 4.5110 4.4424 3.9980 3.7742

Cursul valutar la 31 decembrie 2014 este 1 Euro = 4.4821 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2014 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
24.04.20154.2656+0.0002
23.04.20154.2654-0.0507
22.04.20154.3161-0.0223
21.04.20154.3384+0.0282
20.04.20154.3102+0.0335
17.04.20154.2767-0.0048
16.04.20154.2815+0.0042
15.04.20154.2773+0.0061
14.04.20154.2712+0.0250

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop