Convertor valutar rapid ( 5.02.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 5 februarie 2016
1 EURO =4.5013 Lei -0.0073 Lei
1 USD =4.0240 Lei -0.0080 Lei
1 EURO =1.1186 USD +0.0004 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 5 februarie 2016.
SimbolDenumire5 Feb. 2016
EUREuro4.5013-0.0073
USDDolarul SUA4.0240-0.0080
XAUGramul de aur149.8924+1.2094
AUDDolarul australian2.8925-0.0228
CADDolarul canadian2.9314-0.0166
CHFFrancul elvetian4.0583+0.0304
CZKCoroana ceha0.1666-0.0002
DKKCoroana daneza0.6032-0.0009
EGPLira egipteana0.5139-0.0010
GBPLira sterlina5.8439-0.0671
100HUF100 Forinti maghiari1.4524+0.0003
100JPY100 Yeni japonezi3.4441+0.0136
MDLLeul moldovenesc0.1987-0.0051
NOKCoroana norvegiana0.4718-0.0037
PLNZlotul polonez1.0204-0.0012
SEKCoroana suedeza0.4791-0.0019
TRYNoua lira turceasca1.3845-0.0083
XDRDST5.6253-0.0142
RUBRubla ruseasca0.0523-0.0004
BGNLeva bulgareasca2.3015-0.0037
ZARRandul sud-african0.2537-0.0009
BRLRealul brazilian1.0347-0.0003
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6122-0.0008
INRRupia indiana0.0594-0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3377-0.0012
MXNPeso-ul mexican0.2206-0.0026
NZDDolarul neo-zeelandez2.7031-0.0060
RSDDinarul sarbesc0.03680
UAHHryvna ucraineana0.1549-0.0005
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0956-0.0021

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Cursul valutar euro al zilei de vineri, 5 februarie 2016
Leul incheie saptamana in crestere fata de euro; BNR a stabilit, vineri, un curs de 4.5013 lei/euro.


Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Ianuarie Decembrie Noiembrie
Euro 4.5303 4.5040 4.4445
Usd 4.1702 4.1390 4.1356

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Ian. 4.5386 4.5169 4.2141 4.1400
Dec. 4.5381 4.4589 4.2220 4.0865
Noi. 4.4580 4.4318 4.1975 4.0240

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
05.02.20164.0583+0.0304
04.02.20164.0279-0.0354
03.02.20164.0633+0.0163
02.02.20164.0470-0.0368
01.02.20164.0838+0.0018
29.01.20164.0820-0.0237
28.01.20164.1057+0.0010
27.01.20164.1047-0.0171
26.01.20164.1218-0.0010

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop