Convertor valutar rapid ( 29.07.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 29 iulie 2016
1 EURO =4.4654 Lei +0.0039 Lei
1 USD =4.0203 Lei -0.0016 Lei
1 EURO =1.1107 USD +0.0014 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 29 iulie 2016.
SimbolDenumire29 Iul. 2016
EUREuro4.4654+0.0039
USDDolarul SUA4.0203-0.0016
XAUGramul de aur172.4392-0.8047
AUDDolarul australian3.0187-0.0115
CADDolarul canadian3.0534-0.0045
CHFFrancul elvetian4.1184+0.0303
CZKCoroana ceha0.1651+0.0001
DKKCoroana daneza0.6003+0.0006
EGPLira egipteana0.4527-0.0002
GBPLira sterlina5.2967-0.0020
100HUF100 Forinti maghiari1.4285+0.0020
100JPY100 Yeni japonezi3.8831+0.0431
MDLLeul moldovenesc0.2037-0.0013
NOKCoroana norvegiana0.4700-0.0022
PLNZlotul polonez1.0225+0.0014
SEKCoroana suedeza0.4665-0.0014
TRYNoua lira turceasca1.3341+0.0035
XDRDST5.6001+0.0057
RUBRubla ruseasca0.0601-0.0006
BGNLeva bulgareasca2.2831+0.0019
ZARRandul sud-african0.2835+0.0010
BRLRealul brazilian1.2214-0.0122
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6044+0.0003
INRRupia indiana0.06000
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3579+0.0008
MXNPeso-ul mexican0.2121-0.0015
NZDDolarul neo-zeelandez2.8548+0.0019
RSDDinarul sarbesc0.0363+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1623+0.0002
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0945-0.0005

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Curs BNR al zilei de vineri, 29 iulie 2016
Leul incheie saptamana in scadere fata de euro; BNR a stabilit, vineri, un curs de 4.4654 lei/euro.


#Brexit - Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.2967 Lei -0.0020 Lei(-0.0377 %)
1 GBP = 1.3175 USD 0 USD(0.002 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Iunie Mai Aprilie
Euro 4.5218 4.4994 4.4727
Usd 4.0257 3.9802 3.9455

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Iun. 4.5396 4.5070 4.0924 3.9636
Mai 4.5194 4.4864 4.0491 3.8697
Apr. 4.4854 4.4649 3.9807 3.9141

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
29.07.20164.1184+0.0303
28.07.20164.0881-0.0009
27.07.20164.0890-0.0263
26.07.20164.1153+0.0108

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop