Curs valutar BNR

1 EURO =4.4819 Lei +0.0070 Lei
1 USD =4.0321 Lei -0.0073 Lei
1 EURO =1.1116 USD +0.0037 USD

Evolutia curs euro

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR licitat in data de 3 iulie 2015.
SimbolDenumire3 Iul. 2015
EUREuro4.4819+0.0070
USDDolarul SUA4.0321-0.0073
XAUGramul de aur151.4603+0.2171
AUDDolarul australian3.0416-0.0311
CADDolarul canadian3.2117+0.0119
CHFFrancul elvetian4.2825+0.0278
CZKCoroana ceha0.1648+0.0006
DKKCoroana daneza0.6009+0.0011
EGPLira egipteana0.5218-0.0076
GBPLira sterlina6.3037-0.0025
100HUF100 Forinti maghiari1.4241+0.0014
100JPY100 Yeni japonezi3.2804+0.0084
MDLLeul moldovenesc0.2131+0.0005
NOKCoroana norvegiana0.5080-0.0020
PLNZlotul polonez1.0696+0.0025
SEKCoroana suedeza0.4790-0.0003
TRYNoua lira turceasca1.4990+0.0036
XDRDST5.6536-0.0011
RUBRubla ruseasca0.0724-0.0001
BGNLeva bulgareasca2.2915+0.0035
ZARRandul sud-african0.3289+0.0016
BRLRealul brazilian1.2984+0.0183
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6497-0.0013
INRRupia indiana0.0635-0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3591+0.0002
MXNPeso-ul mexican0.2570+0.0017
NZDDolarul neo-zeelandez2.7013+0.0006
RSDDinarul sarbesc0.0373+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1922-0.0001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0978-0.0020

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Evolutia curs dolar

Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Iunie Mai Aprilie
Euro 4.4682 4.4469 4.4166
Usd 3.9803 3.9843 4.0881

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Iun. 4.4931 4.4336 4.0490 3.9064
Mai 4.4630 4.4279 4.0924 3.9014
Apr. 4.4508 4.3965 4.1743 3.9528

Cursul valutar la 31 decembrie 2014 este 1 Euro = 4.4821 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2014 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
03.07.20154.2825+0.0278
02.07.20154.2547-0.0251
01.07.20154.2798-0.0223
30.06.20154.3021-0.0230
29.06.20154.3251+0.0604
26.06.20154.2647+0.0157
25.06.20154.2490-0.0331
24.06.20154.2821-0.0036
23.06.20154.2857-0.0082

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop