Convertor valutar rapid ( 29.09.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 29 septembrie 2016
1 EURO =4.4514 Lei +0.0021 Lei
1 USD =3.9688 Lei +0.0028 Lei
1 EURO =1.1216 USD -0.0003 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 29 septembrie 2016.
SimbolDenumire29 Sep. 2016
EUREuro4.4514+0.0021
USDDolarul SUA3.9688+0.0028
XAUGramul de aur168.6584-0.2938
AUDDolarul australian3.0409+0.0004
CADDolarul canadian3.0286+0.0303
CHFFrancul elvetian4.0874+0.0051
CZKCoroana ceha0.1647-0.0001
DKKCoroana daneza0.5973+0.0003
EGPLira egipteana0.4469+0.0003
GBPLira sterlina5.1575+0.0067
100HUF100 Forinti maghiari1.4454-0.0007
100JPY100 Yeni japonezi3.9152-0.0224
MDLLeul moldovenesc0.2008+0.0008
NOKCoroana norvegiana0.4921+0.0031
PLNZlotul polonez1.0352-0.0014
SEKCoroana suedeza0.4631+0.0010
TRYNoua lira turceasca1.3230-0.0081
XDRDST5.5484+0.0006
RUBRubla ruseasca0.0628+0.0008
BGNLeva bulgareasca2.2760+0.0011
ZARRandul sud-african0.2887-0.0042
BRLRealul brazilian1.2343+0.0083
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.5951+0.0007
INRRupia indiana0.0593-0.0004
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3604-0.0005
MXNPeso-ul mexican0.2044+0.0006
NZDDolarul neo-zeelandez2.8856+0.0100
RSDDinarul sarbesc0.03610
UAHHryvna ucraineana0.1531-0.0009
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0805+0.0007

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.1575 Lei +0.0067 Lei(0.1301 %)
1 GBP = 1.2995 USD +0.0008 USD(0.0594 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  August Iulie Iunie
Euro 4.4594 4.4858 4.5218
Usd 3.9775 4.0529 4.0257

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Aug. 4.4757 4.4488 4.0206 3.9351
Iul. 4.5199 4.4444 4.0891 4.0203
Iun. 4.5396 4.5070 4.0924 3.9636

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
29.09.20164.0874+0.0051
28.09.20164.0823-0.0026
27.09.20164.0849-0.0016
26.09.20164.0865-0.0010

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop