Convertor valutar rapid ( 28.06.2017 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 28 iunie 2017
1 EURO =4.5563 Lei -0.0067 Lei
1 USD =4.0114 Lei -0.0408 Lei
1 EURO =1.1358 USD +0.0098 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 28 iunie 2017.
SimbolDenumire28 Iun. 2017
EUREuro4.5563-0.0067
USDDolarul SUA4.0114-0.0408
XAUGramul de aur161.5035-1.4786
AUDDolarul australian3.0466-0.0374
CADDolarul canadian3.0543-0.0091
CHFFrancul elvetian4.1753-0.0184
CZKCoroana ceha0.1732-0.0003
DKKCoroana daneza0.6126-0.0011
EGPLira egipteana0.2216-0.0018
GBPLira sterlina5.1443-0.0221
100HUF100 Forinti maghiari1.4700-0.0057
100JPY100 Yeni japonezi3.5760-0.0518
MDLLeul moldovenesc0.2215-0.0015
NOKCoroana norvegiana0.4765-0.0021
PLNZlotul polonez1.0757-0.0073
SEKCoroana suedeza0.4666+0.0002
TRYNoua lira turceasca1.1371-0.0188
XDRDST5.5666-0.0393
RUBRubla ruseasca0.0675-0.0013
BGNLeva bulgareasca2.3296-0.0035
ZARRandul sud-african0.3087-0.0058
BRLRealul brazilian1.2106-0.0187
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.5899-0.0048
INRRupia indiana0.0621-0.0007
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3504-0.0059
MXNPeso-ul mexican0.2229-0.0038
NZDDolarul neo-zeelandez2.9111-0.0504
RSDDinarul sarbesc0.03760
UAHHryvna ucraineana0.1550-0.0004
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0921-0.0111

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.1443 Lei -0.0221 Lei(-0.4278 %)
1 GBP = 1.2824 USD +0.0075 USD(0.585 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Mai Aprilie Martie
Euro 4.5540 4.5299 4.5482
Usd 4.1213 4.2259 4.2563

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Mai 4.5729 4.5443 4.1876 4.0489
Apr. 4.5501 4.5133 4.2677 4.1453
Mar. 4.5654 4.5200 4.3105 4.1870

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
28.06.20174.1753-0.0184
27.06.20174.1937-0.0109
26.06.20174.2046-0.0045
23.06.20174.2091-0.0149

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop