Curs valutar BNR

1 EURO =4.4496 Lei +0.0013 Lei
1 USD =4.0547 Lei +0.0782 Lei
1 EURO =1.0974 USD -0.0213 USD

Evolutia curs euro

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR licitat in data de 25 mai 2015.
SimbolDenumire25 Mai 2015
EUREuro4.4496+0.0013
USDDolarul SUA4.0547+0.0782
XAUGramul de aur154.9962+0.0452
AUDDolarul australian3.1764+0.0365
CADDolarul canadian3.2993+0.0393
CHFFrancul elvetian4.2981+0.0250
CZKCoroana ceha0.1626+0.0002
DKKCoroana daneza0.5968+0.0002
EGPLira egipteana0.5316+0.0104
GBPLira sterlina6.2781+0.0519
100HUF100 Forinti maghiari1.4462-0.0022
100JPY100 Yeni japonezi3.3364+0.0437
MDLLeul moldovenesc0.2194-0.0038
NOKCoroana norvegiana0.5307+0.0016
PLNZlotul polonez1.0825-0.0034
SEKCoroana suedeza0.4826+0.0011
TRYNoua lira turceasca1.5536+0.0181
XDRDST5.6589+0.0631
RUBRubla ruseasca0.0813+0.0018
BGNLeva bulgareasca2.2751+0.0007
ZARRandul sud-african0.3393+0.0017
BRLRealul brazilian1.3080+0.0013
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6538+0.0122
INRRupia indiana0.0638+0.0012
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3695+0.0049
MXNPeso-ul mexican0.2655+0.0040
NZDDolarul neo-zeelandez2.9625+0.0325
RSDDinarul sarbesc0.0368-0.0002
UAHHryvna ucraineana0.1822+0.0035
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1039+0.0213

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Evolutia curs dolar

Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Aprilie Martie Februarie
Euro 4.4166 4.4330 4.4320
Usd 4.0881 4.0933 3.9017

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Apr. 4.4508 4.3965 4.1743 3.9528
Mar. 4.4551 4.4045 4.2107 3.9599
Feb. 4.4521 4.4018 3.9515 3.8507

Cursul valutar la 31 decembrie 2014 este 1 Euro = 4.4821 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2014 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
25.05.20154.2981+0.0250
22.05.20154.2731-0.0008
21.05.20154.2739+0.0077
20.05.20154.2662-0.0009
19.05.20154.2671+0.0270
18.05.20154.2401-0.0204
15.05.20154.2605-0.0264
14.05.20154.2869+0.0077
13.05.20154.2792-0.0136

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop