Convertor valutar rapid ( 22.05.2017 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 22 mai 2017
1 EURO =4.5600 Lei -0.0016 Lei
1 USD =4.0774 Lei -0.0084 Lei
1 EURO =1.1184 USD +0.0019 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 22 mai 2017.
SimbolDenumire22 Mai 2017
EUREuro4.5600-0.0016
USDDolarul SUA4.0774-0.0084
XAUGramul de aur164.7405+0.2157
AUDDolarul australian3.0393-0.0031
CADDolarul canadian3.0159+0.0083
CHFFrancul elvetian4.1875+0.0018
CZKCoroana ceha0.1720+0.0003
DKKCoroana daneza0.6125-0.0005
EGPLira egipteana0.2258+0.0001
GBPLira sterlina5.2949-0.0195
100HUF100 Forinti maghiari1.4772+0.0047
100JPY100 Yeni japonezi3.6634-0.0007
MDLLeul moldovenesc0.2220+0.0001
NOKCoroana norvegiana0.4868+0.0009
PLNZlotul polonez1.0875+0.0033
SEKCoroana suedeza0.4670+0.0009
TRYNoua lira turceasca1.1440+0.0091
XDRDST5.6314-0.0089
RUBRubla ruseasca0.0719+0.0003
BGNLeva bulgareasca2.3315-0.0008
ZARRandul sud-african0.3091+0.0016
BRLRealul brazilian1.2533+0.0410
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.5916-0.0016
INRRupia indiana0.06310
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3650+0.0004
MXNPeso-ul mexican0.2185+0.0007
NZDDolarul neo-zeelandez2.8359+0.0200
RSDDinarul sarbesc0.03710
UAHHryvna ucraineana0.1547-0.0003
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1101-0.0023

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.2949 Lei -0.0195 Lei(-0.3669 %)
1 GBP = 1.2986 USD -0.0021 USD(-0.1617 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Aprilie Martie Februarie
Euro 4.5299 4.5482 4.5120
Usd 4.2259 4.2563 4.2411

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Apr. 4.5501 4.5133 4.2677 4.1453
Mar. 4.5654 4.5200 4.3105 4.1870
Feb. 4.5337 4.4888 4.3066 4.1935

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
22.05.20174.1875+0.0018
19.05.20174.1857-0.0114
18.05.20174.1971+0.0259
17.05.20174.1712+0.0172

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop