Curs valutar BNR

1 EURO =4.4155 Lei -0.0036 Lei
1 USD =3.9927 Lei +0.0038 Lei
1 EURO =1.1059 USD -0.0020 USD

Evolutia curs euro

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR licitat in data de 28 iulie 2015.
SimbolDenumire28 Iul. 2015
EUREuro4.4155-0.0036
USDDolarul SUA3.9927+0.0038
XAUGramul de aur140.5505-0.4487
AUDDolarul australian2.9210+0.0119
CADDolarul canadian3.0705+0.0017
CHFFrancul elvetian4.1441-0.0298
CZKCoroana ceha0.1634-0.0001
DKKCoroana daneza0.5917-0.0005
EGPLira egipteana0.5099+0.0005
GBPLira sterlina6.2317+0.0421
100HUF100 Forinti maghiari1.4268+0.0081
100JPY100 Yeni japonezi3.2276-0.0055
MDLLeul moldovenesc0.2138+0.0017
NOKCoroana norvegiana0.4885-0.0003
PLNZlotul polonez1.0724+0.0067
SEKCoroana suedeza0.4678+0.0001
TRYNoua lira turceasca1.4492+0.0045
XDRDST5.5852+0.0050
RUBRubla ruseasca0.0665-0.0006
BGNLeva bulgareasca2.2576-0.0018
ZARRandul sud-african0.3181+0.0019
BRLRealul brazilian1.1876-0.0012
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6430+0.0006
INRRupia indiana0.0624+0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3426+0.0012
MXNPeso-ul mexican0.24560
NZDDolarul neo-zeelandez2.6634+0.0278
RSDDinarul sarbesc0.03670
UAHHryvna ucraineana0.1811+0.0004
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0870+0.0010

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Evolutia curs dolar

Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Iunie Mai Aprilie
Euro 4.4682 4.4469 4.4166
Usd 3.9803 3.9843 4.0881

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Iun. 4.4931 4.4336 4.0490 3.9064
Mai 4.4630 4.4279 4.0924 3.9014
Apr. 4.4508 4.3965 4.1743 3.9528

Cursul valutar la 31 decembrie 2014 este 1 Euro = 4.4821 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2014 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
28.07.20154.1441-0.0298
27.07.20154.1739-0.0303
24.07.20154.2042-0.0089
23.07.20154.2131+0.0010
22.07.20154.2121-0.0128
21.07.20154.2249-0.0071
20.07.20154.2320-0.0071
17.07.20154.2391-0.0017
16.07.20154.2408-0.0032

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop