Convertor valutar rapid ( 27.05.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 27 mai 2016
1 EURO =4.5074 Lei +0.0015 Lei
1 USD =4.0318 Lei +0.0027 Lei
1 EURO =1.1180 USD -0.0004 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 27 mai 2016.
SimbolDenumire27 Mai 2016
EUREuro4.5074+0.0015
USDDolarul SUA4.0318+0.0027
XAUGramul de aur158.0543-0.9253
AUDDolarul australian2.9126+0.0070
CADDolarul canadian3.0940-0.0134
CHFFrancul elvetian4.0697+0.0028
CZKCoroana ceha0.16670
DKKCoroana daneza0.6061+0.0002
EGPLira egipteana0.4540+0.0003
GBPLira sterlina5.9133-0.0124
100HUF100 Forinti maghiari1.4347-0.0024
100JPY100 Yeni japonezi3.6759+0.0121
MDLLeul moldovenesc0.2010-0.0012
NOKCoroana norvegiana0.4860-0.0001
PLNZlotul polonez1.02410
SEKCoroana suedeza0.4863+0.0007
TRYNoua lira turceasca1.3698-0.0010
XDRDST5.6688+0.0025
RUBRubla ruseasca0.0611-0.0007
BGNLeva bulgareasca2.3046+0.0007
ZARRandul sud-african0.2593+0.0007
BRLRealul brazilian1.1257+0.0009
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6146+0.0004
INRRupia indiana0.0602+0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3421+0.0010
MXNPeso-ul mexican0.2182-0.0004
NZDDolarul neo-zeelandez2.7192+0.0073
RSDDinarul sarbesc0.0365-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1605+0.0001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0977+0.0007

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Cursul valutar euro al zilei de vineri, 27 mai 2016
Moneda nationala incheie saptamana in scadere fata de principalele valute; BNR a stabilit, vineri, un curs de 4.5074 lei pentru un euro.


Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Aprilie Martie Februarie
Euro 4.4727 4.4657 4.4818
Usd 3.9455 4.0201 4.0395

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Apr. 4.4854 4.4649 3.9807 3.9141
Mar. 4.4775 4.4576 4.1065 3.9349
Feb. 4.5320 4.4569 4.1723 3.9623

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
27.05.20164.0697+0.0028
26.05.20164.0669-0.0114
25.05.20164.0783+0.0105
24.05.20164.0678-0.0024
23.05.20164.0702+0.0152
20.05.20164.0550-0.0106
19.05.20164.0656+0.0099
18.05.20164.0557+0.0072
17.05.20164.0485-0.0127

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop