Convertor valutar rapid ( 17.08.2017 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 17 august 2017
1 EURO =4.5816 Lei +0.0079 Lei
1 USD =3.9104 Lei +0.0111 Lei
1 EURO =1.1716 USD -0.0013 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 17 august 2017.
SimbolDenumire17 Aug. 2017
EUREuro4.5816+0.0079
USDDolarul SUA3.9104+0.0111
XAUGramul de aur161.6232+2.3491
AUDDolarul australian3.1010+0.0345
CADDolarul canadian3.0935+0.0301
CHFFrancul elvetian4.0432+0.0350
CZKCoroana ceha0.1759+0.0004
DKKCoroana daneza0.6161+0.0011
EGPLira egipteana0.2204+0.0005
GBPLira sterlina5.0369+0.0109
100HUF100 Forinti maghiari1.5051-0.0007
100JPY100 Yeni japonezi3.5525+0.0354
MDLLeul moldovenesc0.2193+0.0014
NOKCoroana norvegiana0.4928+0.0014
PLNZlotul polonez1.0757+0.0061
SEKCoroana suedeza0.4821-0.0001
TRYNoua lira turceasca1.1086+0.0041
XDRDST5.5014+0.0180
RUBRubla ruseasca0.0659+0.0005
BGNLeva bulgareasca2.3426+0.0041
ZARRandul sud-african0.2965+0.0016
BRLRealul brazilian1.2402+0.0098
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.5859+0.0033
INRRupia indiana0.0609+0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3433+0.0015
MXNPeso-ul mexican0.2206+0.0014
NZDDolarul neo-zeelandez2.8563+0.0317
RSDDinarul sarbesc0.0384+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1532+0.0011
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0646+0.0030

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.0369 Lei +0.0109 Lei(0.2169 %)
1 GBP = 1.2881 USD -0.0009 USD(-0.0676 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Iulie Iunie Mai
Euro 4.5681 4.5714 4.5540
Usd 3.9704 4.0713 4.1213

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Iul. 4.5870 4.5558 4.0512 3.8873
Iun. 4.5987 4.5503 4.1287 3.9857
Mai 4.5729 4.5443 4.1876 4.0489

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
17.08.20174.0432+0.0350
16.08.20174.0082+0.0029
14.08.20174.0053-0.0455
11.08.20174.0508+0.0070

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop