Curs valutar BNR

1 EURO =4.4286 Lei -0.0029 Lei
1 USD =3.9745 Lei +0.0284 Lei
1 EURO =1.1143 USD -0.0088 USD

Evolutia curs euro

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR licitat in data de 4 sept. 2015.
SimbolDenumire4 Sep. 2015
EUREuro4.4286-0.0029
USDDolarul SUA3.9745+0.0284
XAUGramul de aur143.7886+0.4756
AUDDolarul australian2.7740+0.0083
CADDolarul canadian3.0065+0.0335
CHFFrancul elvetian4.0815+0.0122
CZKCoroana ceha0.1639-0.0001
DKKCoroana daneza0.5937-0.0001
EGPLira egipteana0.5078+0.0038
GBPLira sterlina6.0641+0.0365
100HUF100 Forinti maghiari1.4134+0.0027
100JPY100 Yeni japonezi3.3373+0.0579
MDLLeul moldovenesc0.2016-0.0001
NOKCoroana norvegiana0.4807+0.0037
PLNZlotul polonez1.0460-0.0001
SEKCoroana suedeza0.4706-0.0017
TRYNoua lira turceasca1.3315-0.0001
XDRDST5.5726+0.0277
RUBRubla ruseasca0.05880
BGNLeva bulgareasca2.2643-0.0015
ZARRandul sud-african0.2914+0.0004
BRLRealul brazilian1.0627+0.0127
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6253+0.0044
INRRupia indiana0.0597+0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3338+0.0025
MXNPeso-ul mexican0.2356+0.0021
NZDDolarul neo-zeelandez2.5296+0.0247
RSDDinarul sarbesc0.03680
UAHHryvna ucraineana0.1805+0.0016
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0821+0.0078

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Evolutia curs dolar

Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  August Iulie Iunie
Euro 4.4230 4.4385 4.4682
Usd 3.9724 4.0315 3.9803

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Aug. 4.4412 4.4041 4.0631 3.8493
Iul. 4.4854 4.4070 4.0816 3.9830
Iun. 4.4931 4.4336 4.0490 3.9064

Cursul valutar la 31 decembrie 2014 este 1 Euro = 4.4821 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2014 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
04.09.20154.0815+0.0122
03.09.20154.0693-0.0180
02.09.20154.0873-0.0053
01.09.20154.0926-0.0089
31.08.20154.1015+0.0202
28.08.20154.0813-0.0380
27.08.20154.1193+0.0101
26.08.20154.1092+0.0170
25.08.20154.0922-0.0174

Evolutia curs franc elvetian



mobil | versiunea desktop