Convertor valutar rapid ( 5.12.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 5 decembrie 2016
1 EURO =4.5027 Lei -0.0098 Lei
1 USD =4.2303 Lei -0.0090 Lei
1 EURO =1.0644 USD -0.0001 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 5 decembrie 2016.
SimbolDenumire5 Dec. 2016
EUREuro4.5027-0.0098
USDDolarul SUA4.2303-0.0090
XAUGramul de aur158.3796-1.3414
AUDDolarul australian3.1391-0.0074
CADDolarul canadian3.1745-0.0122
CHFFrancul elvetian4.1705-0.0182
CZKCoroana ceha0.1665-0.0003
DKKCoroana daneza0.6053-0.0012
EGPLira egipteana0.2357-0.0021
GBPLira sterlina5.3786+0.0311
100HUF100 Forinti maghiari1.4364+0.0008
100JPY100 Yeni japonezi3.7017-0.0207
MDLLeul moldovenesc0.2088-0.0008
NOKCoroana norvegiana0.5016-0.0010
PLNZlotul polonez1.0030-0.0015
SEKCoroana suedeza0.4600+0.0001
TRYNoua lira turceasca1.1980-0.0023
XDRDST5.7332-0.0100
RUBRubla ruseasca0.0664+0.0004
BGNLeva bulgareasca2.3022-0.0050
ZARRandul sud-african0.3053+0.0053
BRLRealul brazilian1.2172+0.0318
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6143-0.0011
INRRupia indiana0.0620-0.0001
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3605-0.0009
MXNPeso-ul mexican0.2049+0.0015
NZDDolarul neo-zeelandez2.9960-0.0096
RSDDinarul sarbesc0.0365-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1622-0.0008
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1517-0.0024

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.3786 Lei +0.0311 Lei(0.5816 %)
1 GBP = 1.2714 USD +0.0100 USD(0.7956 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Noiembrie Octombrie Septembrie
Euro 4.5102 4.4942 4.4506
Usd 4.1710 4.0756 3.9700

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Noi. 4.5218 4.4987 4.2659 4.0569
Oct. 4.5175 4.4484 4.1396 3.9591
Sep. 4.4559 4.4464 3.9988 3.9486

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
05.12.20164.1705-0.0182
02.12.20164.1887-0.0103
29.11.20164.1990+0.0024
28.11.20164.1966-0.0104

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop