Convertor valutar rapid ( 30.06.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 30 iunie 2016
1 EURO =4.5210 Lei -0.0010 Lei
1 USD =4.0624 Lei -0.0247 Lei
1 EURO =1.1129 USD +0.0065 USD
#Brexit - Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.4634 Lei -0.0059 Lei(-0.1079 %)
1 GBP = 1.3449 USD +0.0067 USD(0.4995 %)

Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 30 iunie 2016.
SimbolDenumire30 Iun. 2016
EUREuro4.5210-0.0010
USDDolarul SUA4.0624-0.0247
XAUGramul de aur171.9706-1.3705
AUDDolarul australian3.0239-0.0068
CADDolarul canadian3.1391-0.0024
CHFFrancul elvetian4.1572-0.0084
CZKCoroana ceha0.16690
DKKCoroana daneza0.6077-0.0003
EGPLira egipteana0.4575-0.0028
GBPLira sterlina5.4634-0.0059
100HUF100 Forinti maghiari1.4281+0.0044
100JPY100 Yeni japonezi3.9519-0.0300
MDLLeul moldovenesc0.2052-0.0001
NOKCoroana norvegiana0.4854+0.0026
PLNZlotul polonez1.0204-0.0011
SEKCoroana suedeza0.4795+0.0002
TRYNoua lira turceasca1.4069-0.0031
XDRDST5.6782-0.0210
RUBRubla ruseasca0.0634-0.0002
BGNLeva bulgareasca2.3116-0.0005
ZARRandul sud-african0.2758+0.0038
BRLRealul brazilian1.2509+0.0130
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6112-0.0037
INRRupia indiana0.0602-0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3529-0.0001
MXNPeso-ul mexican0.2197+0.0011
NZDDolarul neo-zeelandez2.8917-0.0064
RSDDinarul sarbesc0.03670
UAHHryvna ucraineana0.1631-0.0010
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1060-0.0068

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Cursul BNR al zilei de joi, 30 iunie 2016
Leul s-a apreciat, joi, fata de principalele valute, BNR comunicand un curs de 4.5210 lei pentru un euro.


Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Mai Aprilie Martie
Euro 4.4994 4.4727 4.4657
Usd 3.9802 3.9455 4.0201

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Mai 4.5194 4.4864 4.0491 3.8697
Apr. 4.4854 4.4649 3.9807 3.9141
Mar. 4.4775 4.4576 4.1065 3.9349

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
30.06.20164.1572-0.0084
29.06.20164.1656-0.0018
28.06.20164.1674-0.0316
27.06.20164.1990+0.0199
24.06.20164.1791+0.0136
23.06.20164.1655-0.0198
22.06.20164.1853+0.0176
21.06.20164.1677-0.0172
17.06.20164.1849-0.0101

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop