Convertor valutar rapid ( 30.08.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 30 august 2016
1 EURO =4.4488 Lei -0.0133 Lei
1 USD =3.9835 Lei -0.0059 Lei
1 EURO =1.1168 USD -0.0017 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 30 august 2016.
SimbolDenumire30 Aug. 2016
EUREuro4.4488-0.0133
USDDolarul SUA3.9835-0.0059
XAUGramul de aur169.0755+0.1458
AUDDolarul australian3.0079-0.0059
CADDolarul canadian3.0560-0.0105
CHFFrancul elvetian4.0649-0.0159
CZKCoroana ceha0.1646-0.0005
DKKCoroana daneza0.5976-0.0017
EGPLira egipteana0.4537-0.0007
GBPLira sterlina5.2103-0.0183
100HUF100 Forinti maghiari1.4398-0.0034
100JPY100 Yeni japonezi3.8939-0.0111
MDLLeul moldovenesc0.1993-0.0006
NOKCoroana norvegiana0.4789-0.0015
PLNZlotul polonez1.0247-0.0041
SEKCoroana suedeza0.4685-0.0018
TRYNoua lira turceasca1.3477-0.0012
XDRDST5.5604-0.0127
RUBRubla ruseasca0.0614+0.0001
BGNLeva bulgareasca2.2746-0.0068
ZARRandul sud-african0.2766+0.0011
BRLRealul brazilian1.2337+0.0111
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.5965-0.0007
INRRupia indiana0.05940
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3570+0.0016
MXNPeso-ul mexican0.2135-0.0009
NZDDolarul neo-zeelandez2.8820-0.0058
RSDDinarul sarbesc0.0361-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1551-0.0016
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0845-0.0016

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Cursul valutar al zilei de vineri, 19 august 2016
Moneda nationala incheie saptamana in crestere fata de principalele valute; BNR a stabilit, vineri, un curs de 4.4679 lei pentru un euro.


#Brexit - Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.2103 Lei -0.0183 Lei(-0.35 %)
1 GBP = 1.3080 USD -0.0027 USD(-0.2024 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Iulie Iunie Mai
Euro 4.4858 4.5218 4.4994
Usd 4.0529 4.0257 3.9802

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Iul. 4.5199 4.4444 4.0891 4.0203
Iun. 4.5396 4.5070 4.0924 3.9636
Mai 4.5194 4.4864 4.0491 3.8697

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
30.08.20164.0649-0.0159
29.08.20164.0808-0.0041
26.08.20164.0849-0.0061
25.08.20164.0910-0.0120

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop