Convertor valutar rapid ( 20.01.2017 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 20 ianuarie 2017
1 EURO =4.4955 Lei +0.0028 Lei
1 USD =4.2279 Lei +0.0118 Lei
1 EURO =1.0633 USD -0.0023 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 20 ianuarie 2017.
SimbolDenumire20 Ian. 2017
EUREuro4.4955+0.0028
USDDolarul SUA4.2279+0.0118
XAUGramul de aur163.0860+0.0727
AUDDolarul australian3.1792-0.0050
CADDolarul canadian3.1638-0.0104
CHFFrancul elvetian4.1918+0.0022
CZKCoroana ceha0.1663+0.0001
DKKCoroana daneza0.6046+0.0004
EGPLira egipteana0.2237+0.0004
GBPLira sterlina5.1959-0.0010
100HUF100 Forinti maghiari1.4565-0.0008
100JPY100 Yeni japonezi3.6684-0.0074
MDLLeul moldovenesc0.2093+0.0007
NOKCoroana norvegiana0.5001+0.0021
PLNZlotul polonez1.0293+0.0030
SEKCoroana suedeza0.4731+0.0017
TRYNoua lira turceasca1.1059-0.0037
XDRDST5.7098+0.0077
RUBRubla ruseasca0.0707+0.0004
BGNLeva bulgareasca2.2985+0.0014
ZARRandul sud-african0.3113+0.0012
BRLRealul brazilian1.3227+0.0180
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6147+0.0007
INRRupia indiana0.0620+0.0002
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3593+0.0014
MXNPeso-ul mexican0.1927+0.0012
NZDDolarul neo-zeelandez3.0190-0.0073
RSDDinarul sarbesc0.03620
UAHHryvna ucraineana0.1541+0.0004
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1511+0.0032

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.1959 Lei -0.0010 Lei(-0.0192 %)
1 GBP = 1.2290 USD -0.0037 USD(-0.2983 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Decembrie Noiembrie Octombrie
Euro 4.5173 4.5102 4.4942
Usd 4.2820 4.1710 4.0756

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Dec. 4.5411 4.4985 4.3504 4.1722
Noi. 4.5218 4.4987 4.2659 4.0569
Oct. 4.5175 4.4484 4.1396 3.9591

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
20.01.20174.1918+0.0022
19.01.20174.1896-0.0086
18.01.20174.1982-0.0058
17.01.20174.2040+0.0009

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop