Convertor valutar rapid ( 27.03.2017 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 27 martie 2017
1 EURO =4.5500 Lei -0.0052 Lei
1 USD =4.1870 Lei -0.0279 Lei
1 EURO =1.0867 USD +0.0060 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs valutar BNR online si actualizat la zi
Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 27 martie 2017.
SimbolDenumire27 Mar. 2017
EUREuro4.5500-0.0052
USDDolarul SUA4.1870-0.0279
XAUGramul de aur169.3164+0.7607
AUDDolarul australian3.1942-0.0147
CADDolarul canadian3.1394-0.0142
CHFFrancul elvetian4.2529-0.0001
CZKCoroana ceha0.1684-0.0002
DKKCoroana daneza0.6115-0.0010
EGPLira egipteana0.2293-0.0033
GBPLira sterlina5.2686+0.0043
100HUF100 Forinti maghiari1.4667-0.0052
100JPY100 Yeni japonezi3.7948-0.0012
MDLLeul moldovenesc0.2152-0.0010
NOKCoroana norvegiana0.4964-0.0004
PLNZlotul polonez1.0669+0.0003
SEKCoroana suedeza0.4769-0.0012
TRYNoua lira turceasca1.1644-0.0006
XDRDST5.7225-0.0211
RUBRubla ruseasca0.07360
BGNLeva bulgareasca2.3264-0.0026
ZARRandul sud-african0.3334-0.0044
BRLRealul brazilian1.3472+0.0029
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6091-0.0030
INRRupia indiana0.06440
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3772+0.0007
MXNPeso-ul mexican0.2224-0.0003
NZDDolarul neo-zeelandez2.9533-0.0028
RSDDinarul sarbesc0.03670
UAHHryvna ucraineana0.1555-0.0002
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1400-0.0076

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR


Curs valutar lira sterlina
1 GBP = 5.2686 Lei +0.0043 Lei(0.0817 %)
1 GBP = 1.2583 USD +0.0093 USD(0.7486 %)
Vezi evolutia pe care o are cursul lirei sterline
Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Februarie Ianuarie Decembrie
Euro 4.5120 4.5016 4.5173
Usd 4.2411 4.2401 4.2820

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Feb. 4.5337 4.4888 4.3066 4.1935
Ian. 4.5182 4.4920 4.3408 4.1792
Dec. 4.5411 4.4985 4.3504 4.1722

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
27.03.20174.2529-0.0001
24.03.20174.2530-0.0015
23.03.20174.2545-0.0023
22.03.20174.2568+0.0147

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop