Convertor valutar rapid ( 29.04.2016 )

  =  

Curs valutar BNR

comunicat in 29 aprilie 2016
1 EURO =4.4774 Lei +0.0053 Lei
1 USD =3.9348 Lei -0.0026 Lei
1 EURO =1.1379 USD +0.0021 USD

Evolutia curs euro

Evolutia curs dolar

Curs BNR

Afiseaza cursul BNR din data
Cursul BNR comunicat in data de 29 aprilie 2016.
SimbolDenumire29 Apr. 2016
EUREuro4.4774+0.0053
USDDolarul SUA3.9348-0.0026
XAUGramul de aur161.3583+2.1083
AUDDolarul australian3.0047+0.0004
CADDolarul canadian3.1450+0.0108
CHFFrancul elvetian4.0843+0.0126
CZKCoroana ceha0.1655+0.0001
DKKCoroana daneza0.6015+0.0007
EGPLira egipteana0.4431-0.0003
GBPLira sterlina5.7369-0.0054
100HUF100 Forinti maghiari1.4364-0.0037
100JPY100 Yeni japonezi3.6741+0.0345
MDLLeul moldovenesc0.1995-0.0002
NOKCoroana norvegiana0.4855+0.0007
PLNZlotul polonez1.0163-0.0032
SEKCoroana suedeza0.4883-0.0003
TRYNoua lira turceasca1.4036+0.0067
XDRDST5.5723+0.0039
RUBRubla ruseasca0.0611+0.0004
BGNLeva bulgareasca2.2893+0.0027
ZARRandul sud-african0.2776+0.0045
BRLRealul brazilian1.1287+0.0114
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6065-0.0013
INRRupia indiana0.05920
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3450-0.0003
MXNPeso-ul mexican0.2293+0.0025
NZDDolarul neo-zeelandez2.7502+0.0089
RSDDinarul sarbesc0.0366+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.1564-0.0001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0713-0.0007

Detalii despre cursul valutar stabilit de BNR

Cursul valutar euro al zilei de vineri, 29 aprilie 2016
Moneda nationala incheie saptamana in scadere fata de euro; BNR a stabilit, vineri, un curs de 4.4774 lei/euro.


Curs valutar

Cursul mediu pe ultimele 3 luni

  Martie Februarie Ianuarie
Euro 4.4657 4.4818 4.5303
Usd 4.0201 4.0395 4.1702

Valori minime si maxime pe ultimele 3 luni

  Eur max Eur min Usd max Usd min
Mar. 4.4775 4.4576 4.1065 3.9349
Feb. 4.5320 4.4569 4.1723 3.9623
Ian. 4.5386 4.5169 4.2141 4.1400

Cursul valutar la 31 decembrie 2015 este 1 Euro = 4.5245 lei ( inchiderea exercitiului financiar 2015 )


Curs Franc Elvetian (CHF)

Data Valoare CHF
( exprimata lei )
29.04.20164.0843+0.0126
28.04.20164.0717+0.0116
27.04.20164.0601-0.0137
26.04.20164.0738-0.0076
25.04.20164.0814+0.0153
22.04.20164.0661-0.0134
21.04.20164.0795-0.0252
20.04.20164.1047-0.0003
19.04.20164.1050+0.0023

Evolutia curs franc elvetian

mobil | versiunea desktop